دعوت سه شیمیدان جوان ایرانی به نشست سالانه نوبلیست‌ها

دو دانش آموخته دکتری دانشگاه صنعتی شریف و یک دانش آموخته دکتری پژوهشگاه مواد و انرژی برای شرکت در نشست سالانه «لیندا» در آلمان که با حضور ۴۰۰ دانشمند جوان برتر جهان برگزار می شود حضور خواهند داشت.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر مصطفی فخرایی، دانش آموخته دانشکده شيمی و دکتر الهام اسدیان دانش آموخته پژوهشکده نانو دانشگاه صنعتی شریف و دکتر مائده رمضانی، دانش آموخته  نانوشیمی پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته پژوهشگاه مواد و انرژی قرار است در شصت و هفتمین نشست سالانه برندگان نوبل با دانشمندان جوان (Lindau Nobel Laureate Meeting) که ۲۵ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۷ در شهر لیندای آلمان برگزار می شود شرکت کنند.

در این نشست یک هفته ای، نوبلیست ها به ارائه نتایج تحقیقات خود پرداخته و جلسات بحث و بررسی برای محققان جوان در گرایش های مختلف تشکیل خواهد شد.
نشست مذکور هر ساله به یک رشته مرتبط به جایزه نوبل اختصاص دارد که از سال ۱۹۵۱ میلادی توسط دو فیزیکدان به منظور تبادل اطلاعات علمی پایه گذاری شد.

شصت و هفتمین سال برگزاری این نشست به رشته شیمی اختصاص دارد که تاکنون ۳۰ نفر از برندگان جایزه نوبل حضور خود را در این کنفرانس اعلام  کرده ‌اند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *